Aktualności

Piaseczno na podium ogólnopolskiego konkursu „Kawałek błękitnego nieba”

Autor: Ilona Żurawska
22.02.2018

Z przyjemnością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie „Kawałek błękitnego nieba” zorganizowanym przez Fundację Ekologiczną ARKA z okazji 13 Dnia Czystego Powietrza II miejsce otrzymało Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy zdobywając 1100 głosów.

Nabór do tegorocznej edycji akcji Listy dla Ziemi

Autor: Ilona Żurawska
22.02.2018

Serdecznie zachęcamy do udziału w odbywającej się już po raz szósty akcji Listy dla Ziemi, która przygotowywana jest przez Fundację Ekologiczną ARKA.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

Autor: Ilona Żurawska
19.02.2018

Szkoły Podstawowe, które prowadzą rekrutację na rok szkolny 2018/2019 do oddziałów przedszkolnych z wykorzystaniem elektronicznego systemy rekrutacji:

·         SP 1

·         SP 3

·         SP 5

·         SP Jazgarzew

·         SP Złotokłos

·         SP Zalesie Górne

 

Szkoły Podstawowe, które nie prowadzą rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 do oddziałów przedszkolnych w systemie elektronicznym.

·         SP 2

·         SP w Głoskowie

·         SP w Józefosławiu

·         SP w Chylicach

 

Powodem nie przeprowadzenia rekrutacji do oddziałów przedszkolnych z wykorzystaniem elektronicznego systemu powyższych szkół jest ograniczona liczba pomieszczeń w placówkach dla klas pierwszych z punktu widzenia demograficznego, danego obwodu szkoły.  Decyzja o utworzeniu oddziału przedszkolnego będzie podjęta po zakończeniu rekrutacji elektronicznej do klas pierwszych. W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby dzieci niż wynika to z ewidencji dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły, decyzją dyrektora może być utworzony oddział przedszkolny przy szkole podstawowej. Do utworzonego oddziału można będzie zapisać dziecko bezpośrednio w szkole wypełniając odpowiednie dokumenty.

W przedmiotowej sprawie będą zamieszczone informacje na stronie internetowej piaseczno – portal oświatowy oraz na stronach poszczególnych szkół podstawowych.

 

Przeniesienie Przedszkola Nr 5 do Centrum Edukacyjno-Multimedialnego

Autor: Ilona Żurawska
16.02.2018

ZAPRASZAMY RODZICÓW
DO SALI KONFERENCYJNEJ URZĘDU MIASTA I GMINY PIASECZNO, ul. Kościuszki 5

na spotkanie, które odbędzie się dnia 19 lutego 2018r., o godzinie 17.30
Tematem spotkania będzie:

„Przeniesienie   Przedszkola  Nr 5 do Centrum Edukacyjno-Mulimedialnego w Piasecznie”

Przedszkolaki poznają Polskę z Krecikiem

Autor: Ilona Żurawska
09.02.2018

Urząd Miasta odwiedziły w czwartek 8 lutego dzieci z przedszkola Akwarela, aby dowiedzieć się czegoś więcej o mieście, w którym żyją, oraz o tym, co robi Burmistrz.

 

Giełda pracy