Aktualności


Pilnie poszukiwany nauczyciel integracji sensorycznej

Autor: Ilona Żurawska 16.11.2018

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewy Krauze w Piasecznie zatrudni nauczyciela integracji sensorycznej z kwalifikacjami, w pełnym wymiarze godzin. Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres szkola.zalesie@wp.pl.

więcej

Zaproszenie na konferencję

Autor: Ilona Żurawska 14.11.2018

Spotkanie z placówkami niepublicznymi i publicznymi

Autor: Ilona Żurawska 14.11.2018

Szanowni Państwo,

W imieniu Pani Hanny Kułakowskiej – Michalak – II Z-ca Burmistrza zapraszam organy prowadzące lub dyrektorów placówek oświatowych niepublicznych i publicznych powadzonych przez osoby fizyczne lub prawne na spotkanie, które odbędzie się w dniu 15 listopada br. o godz. 11:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Tematem spotkania będzie październikowa aktualizacja podstawowej kwoty dotacji w roku budżetowym 2018.

 

Mariusz Sekuła

Naczelnik Wydziału Oświaty

więcej

Szkoły i przedszkola świętują niepodległość

Autor: Ilona Żurawska 09.11.2018

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości, przygotowanych w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Piasecznie oraz w Szkole Podstawowej w Zalesiu Górnym, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody w szkole im. Wspólnej Europy były wyjątkowe, gdyż połączone z uroczystością nadania placówce sztandaru.

więcej

Ponad 2 miliony dofinansowania na projekt edukacyjny

Autor: Ilona Żurawska 30.10.2018

Projekt Gminy Piaseczno „Piaseczyńskie szkoły przyszłości” znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, w ramach konkursu zamkniętego nr RPMA.10.01.02-IP.01-14-067/18

więcej

Konkurs MEN „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory’ego – greckiego matematyka”

Autor: Ilona Żurawska 19.10.2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory’ego – greckiego matematyka”, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecji.

Konkurs ma na celu promowanie wiedzy na temat życia i dokonań Constantina Carathéodory’ego. Uczestnicy mają za zadanie przygotowanie projektu edukacyjnego przedstawiającego życie i dokonania wybitnego greckiego matematyka.

Praca konkursowa powinna być przygotowana przez jednego ucznia, pod opieką nauczyciela w taki sposób, aby mogła być zaprezentowana na zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych określonych w rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 „Aktywna tablica”.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach wiekowych:

uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej;
uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej;
uczniowie klasy III dotychczasowego gimnazjum.
Zgłoszenie do konkursu należy przesłać na adres poczty elektronicznej właściwego kuratorium oświaty w terminie do 16 listopada 2018 r.

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi nie później niż do 28 grudnia 2018 r. przez umieszczenie listy nagrodzonych na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dodatkowych informacji o konkursie udziela Departament Podręczników, Programów i Innowacji, tel. 22 34 74 567

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

więcej

Magiczna Akademia

Autor: Ilona Żurawska 18.10.2018

W środę 17. października spotkaliśmy się z klasami czwartymi Szkoły Podstawowej nr 2 im. E.Krauze w bibliotece w Zalesiu Dolnym na zajęciach poświęconych „Akademii Pana Kleksa” .

więcej

100-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie

Autor: Ilona Żurawska 16.10.2018

15 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie miała miejsce wyjątkowa uroczystość 100-lecia istnienia placówki, połączona z nadaniem imienia nowego patrona Józefa Piłsudskiego. Licznie zgromadzonych gości powitała dyrektor szkoły Krystyna Łęcka.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej wraz z gośćmi z Erasmusa

Autor: Ilona Żurawska 15.10.2018

W poniedziałek 15 października społeczność szkoły w Józefosławiu wraz z władzami samorządowymi uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej.

więcej

Innowacje w Szkole Podstawowej nr 3

Autor: Ilona Żurawska 15.10.2018

W dniach 4-5 października 2018r. w Warszawie i Pułtusku odbyło się Pierwsze Międzynarodowe Forum Nowatorstwa Pedagogicznego organizowane przez MSCDN oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska. W forum wzięli udział nauczyciele z Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Irlandii. Podczas uroczystej gali zostały rozdane nagrody w konkursie „Innowacyjna szkoła. Innowacyjny nauczyciel.” organizowanym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Jest nam ogromnie miło poinformować, że dwie innowacje ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Piasecznie zostały nagrodzone wyróżnieniami. W kategorii „Innowacyjna szkoła” wyróżnienie zdobyła innowacja ,,TIK – TAK Projekty. Bo razem możemy więcej”, której autorką jest Elżbieta Szulborska. Projekt był realizowany przez zespół nauczycieli SP nr 3 w roku szkolnym 2017/2018. Wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny nauczyciel” otrzymała Anna Ginda, autorka innowacji ,,Język angielski w integralnej edukacji wczesnoszkolnej z Ozobotami”.

więcej

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Autor: Ilona Żurawska 15.10.2018

Quest o hrabinie Cecylii Plater-Zyberkównie

Autor: Ilona Żurawska 10.10.2018

Pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno opracowali nowy Quest. Tym razem został on poświęcony postaci hrabiny Cecylii Plater-Zyberkówny, wybitnej osobie, pedagogowi, działaczce społecznej, założycielce szkoły dla dziewcząt w Piasecznie.

więcej

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych w SP nr 3

Autor: Ilona Żurawska 03.10.2018

26 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Piasecznie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.

więcej

Przedszkolaki bez barier

Autor: Ilona Żurawska 01.10.2018

W dwóch przedszkolach nr 3 oraz nr 11 na terenie Piaseczna, odbyły się warsztaty dla dzieci zatytułowane “Przedszkolaki bez barier”.

więcej

Konkurs “Baśnie i legendy polskie w komiksie”

Autor: Ilona Żurawska 26.09.2018

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie bierze udział w projekcie edukacyjnym pt. “Baśnie i legendy polskie w komiksie”, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W związku z tym, biblioteka organizuje konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych.

więcej

Dotacja z programu “Niepodległa”

Autor: Ilona Żurawska 21.09.2018

Gmina Piaseczno w dniu 12.09.2018r. podpisała umowę z Ministerstwem Edukacji Narodowej na zadanie obejmujące przygotowanie działań związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zadanie będzie realizowała Szkoła Podstawowa im Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym.

więcej

Nauczyciel liderem zmian

Autor: Ilona Żurawska 19.09.2018

W szkołach na terenie gminy Piaseczno realizowane są projekty edukacyjne o wartości 1,4 mln zł w ramach wsparcia z europejskiego programu Erasmus+.

więcej

Szkoła Podstawowa w Chylicach zatrudni nauczyciela języka hiszpańskiego

Autor: Ilona Żurawska 19.09.2018

Szkoła Podstawowa w Chylicach pilnie potrzebuje nauczyciela języka hiszpańskiego. Wymiar zatrudnienia 16/18 z możliwością zatrudnienia w pełnym wymiarze.

Chylice, ul. Dworska 2
05-510 Konstancin-Jeziorna
tel. (22) 756-41-25
fax (22) 750-23-00
http://szkolachylice.pl

więcej

Impreza “Żegnaj Lato-Witaj Szkoło” na rynku

Autor: Ilona Żurawska 07.09.2018

W sobotę 8 września na rynku miejskim w Piasecznie odbędzie się festyn, podczas którego swoją ofertę na nowy rok szkolny przedstawią kluby sportowe, szkoły językowe i kluby zajęć z terenu miasta i gminy.

więcej

Przedszkole jak nowe

Autor: Ilona Żurawska 04.09.2018

W wakacje zakończyła się modernizacja Przedszkola nr 1 przy ul. Kauna. Wrzesień powita najmłodszych oraz kadrę w estetycznym i funkcjonalnym obiekcie.

 

więcej

Strona 1 z 6  > >>